Záchranáři našli letadlo, které zmizelo v Rusku. Na místě jsou přeživší

V Tomské oblasti na Sibiři, kde v pátek zmizelo z radaru dopravní letadlo Antonov An-28, se záchranářům nakonec podařilo stroj nalézt. Letadlo absolvovalo tvrdé přistání. Na místě jsou podle ruských médií přeživší. Na jeho palubě bylo podle různých zdrojů 13 až 17 lidí. 

Letoun nejdříve přestal komunikovat a později byl zachycen podle Interfax nouzový signál. Stroj mířil z města Kedrovyj do regionální metropole Tomsku. Úřady tak do oblasti vyslaly pátrací týmy, jejich práci ale podle agentury komplikoval hustý les, ve kterém nebylo nic vidět.

Zpráva o zmizení letounu přišla necelé dva týdny poté, co se podobný typ letadla zřítil na poloostrově Kamčatka. Stroj An-26 havaroval 6. července při letu z regionální metropole Petropavlovsk-Kamčatskij do města Palana na severu kamčatského poloostrova. Neštěstí nepřežil nikdo z 28 lidí na palubě.

Zajímavost :  Steve McQueen: Za dominikánský turismus lobbují prezident s Vin Dieselem

Rusko podle agentury Reuters v poslední době vylepšilo bezpečnost svého leteckého provozu. Nicméně nehody starých letadel, zejména v odlehlých ruských regionech, nejsou podle ní výjimečné.

Zdroj Zde