Začíná konference ISSS o digitalizaci státní správy

Digitalizace státní správy a samosprávy? Problém, který trápí Česko už nějaký ten pátek. A i proto se už po 26. v řadě koná konference ISSS, jejímž mediálním partnerem je i e15. Konference proběhne ve dnech 13. – 14. května. Slavnostní zahájení se koná už od 10 hodin v Hradci Králové a zúčastní se ho například šéf senátu Miloš Vystrčil, ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš nebo ministr práce a sociální věcí Marian Jurečka. 

Mezi hlavní program konference ISSS patří prezentace a diskusní panely reflektující současný stav eGovernmentu nejen v České republice, problematika elektronické identity a efektivní komunikace občanů s veřejnou správou či problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Zajímavost :  Hercom sa nechce recitovať korektné názory a hrať s menšinami. No čo majú robiť, keď iné nevedia

„Stav a budoucnost eGovernmentu v Česku jsou neodmyslitelně spojeny s otázkou financování eGov projektů. Jednu z klíčových rolí zde začíná hrát využití umělé inteligence, která umožňuje efektivní rozhodování na základě dat a posiluje koncept data-driven eGovernmentu, zahrnující robotizaci a interoperabilitu. Dále je zásadní implementace cloudových technologií, které ovšem vyžaduje adekvátní kroky v oblasti kybernetické bezpečnosti veřejnoprávních korporací, zahrnující legislativní opatření, krizové řízení a bezpečnostní řešení,“ říká Vojtěch Dvořáček, programový ředitel ISSS.

Online přenos konference můžete sledovat zde >>>

Konferenci navštíví i finský velvyslanec Pasi Tuominen, který se zúčastní pondělního zahájení. „Finsko je nejšťastnější zemí na světě a už nyní patří mezi přední země světa v oblasti veřejných elektronických služeb. Studie navíc ukazují, že digitální dovednosti Finů jsou nejlepší v EU. eGovernment je ve Finsku založený na následujících principech – digitální služby musí být funkční, snadno použitelné, bezpečné a spolehlivé,“ říká Pasi Tuominen.

Zajímavost :  Analytici: Tržní sazby v posledních týdnech rostou, hrozí tak zdražení úvěrů

Zaznějí zde témata jako digitalizace stavebního řízení, rozvoj veřejné správy, datové schránky, digitalizace a aktuální stav rozjetých projektů. 

Zdroj Zde