ZDR Investments kupuje retail park ve Vídni

Novým přírůstkem fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV je retail park Gatterederstraße ve Vídni. Nemovitost v hodnotě 400 milionu koupil fond od rakouského privátního investora, financujícím partnerem je Bank Austria Wien ze skupiny UniCredit.

Hlavními nájemci areálu o rozloze 4,4 tisíce metrů čtverečních obchodních ploch jsou Billa, dm drogerie, Fussl, Jysk, Libro a Bipa.

Dvě zakoupené budovy vznikly v letech 2014 a 2015. V okolí Gatterederstraße proběhla v posledních letech rozsáhlá bytová výstavba a lokalita se tak stala novým frekventovaným centrem pro obchod a služby.

„Jedná se o čtvrtou nemovitost zakoupenou na území Rakouska během 14 měsíců a podíl rakouských a německých objektů na portfoliu našeho fondu pro kvalifikované investory tak vzrostl na 23 %,“ říká Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Zdroj: ZDR Investments
Zdroj: ZDR Investments

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments investuje zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Portfolio skupiny obsahuje 46 nemovitostí v Česku, na Slovensku, v Rakousku a Německu s celkovou pronajímatelnou plochou 158 tisíc metrů čtverečních v hodnotě 6,9 miliardy korun.

Fond kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV dosáhl od svého uvedení na trh v lednu 2018 celkového výkonu 31,45 %.

redakce Peníze.CZ

 Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO