Žena naletela legende o americkom vojakovi, prišla o 282-tisíc eur

Páchateľovi hrozí až 15 ročné väzenie.

4. jún 2021 o 17:11 SITA

TRENČÍN. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie za pokračovací obzvlášť závažný zločin podvodu.

Neznámy páchateľ vystupujúci ako príslušník americkej armády v tajnej misii vylákal od poškodenej ženy najmenej 282-tisíc eur. O prípade informovala krajská trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Zajímavost :  Kulhánek prověří, zda byli Češi při návratu z Tuniska na letišti zadržováni oprávněně

Neprehliadnite Muž v Trenčíne šoféroval pod vplyvom drog Čítajte 

Neznámy páchateľ sa skontaktoval so ženou prostredníctvom sociálnej siete a denne s ňou bol v písomnom kontakte, čím si získal jej dôveru.

„Následne od nej vylákal peniaze, ktoré previedla v niekoľkých čiastkach na rôzne čísla účtov. Zámienkou bol údajne zaslaný balík, ktorý mala žena prevziať. Avšak na to, aby sa k nej dostal, bolo potrebné uhradiť vysoké poplatky,” uviedla polícia.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi 10- až 15-ročný trest odňatia slobody.

Zajímavost :  Tesla začne podle jejího majitele Elona Muska opět přijímat platby...

„Polícia upozorňuje ľudí, aby neposielali peniaze niekomu, koho osobne nepoznajú. Podvodníci sofistikovane pod rôznymi zámienkami, ako je prísľub spoločného života alebo prísľub získania väčšieho finančného prospechu, dokážu predstierať akúkoľvek rolu, aby získali dôveru obete. Tú následne zmanipulujú a obeť sama dobrovoľne začne peniaze posielať neznámemu,” dodala polícia.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO