Zisk najväčšej americkej banky klesol o 42 percent

Zisk JPMorgan Chase & Co v 1. kvartáli klesol a sklamal očakávania trhu. Dôvodom je spomalenie v oblasti fúzií a akvizícií, prvotných emisií akcií a vydávania dlhopisov, spôsobené vojnou na Ukrajine, rovnako ako zníženie výnosov z obchodovania.

Rana pre investičné bankovníctvo

Zisk najväčšej americkej banky z pohľadu aktív za tri mesiace od januára do konca marca 2022 padol o 42 % na 8,28 miliardy USD (7,62 miliardy eur) alebo 2,63 USD na akciu zo 14,3 miliardy USD alebo 4,50 USD na akciu v rovnakom období pred rokom. Analytici v priemere počítali so ziskom na akciu vo výške 2,69 USD. Čisté tržby medziročne klesli o 4,8 % na 30,72 miliardy USD z 32,27 miliardy USD.

Aktivity v oblasti investičného bankovníctva negatívne zasiahla vojna na Ukrajine, tie sa po ruskom útoku prakticky zastavili. Hodnota rozjednaných a dokončených kontraktov bola najnižšia od 2. štvrťroka 2020.

Banka tiež uviedla, že rada riaditeľov schválila program výkupu vlastných akcií v objeme 30 miliárd USD.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde