Známa investorka sa zbavila časti akcií najväčšej kryptoburzy

Vďaka Aktualitám má každý človek prístup k overeným informáciám zadarmo.

teraz aj vy.

Najväčšia kryptoburza na svete Coinbase aktuálne prechádza náročným obdobím. Cena akcií tejto spoločnosti sa prepadla od minuloročného vrcholu, keď firma vstúpila na burzu, o viac ako 85 percent.

Krátko po uvedení akcií na verejne obchodovateľný trh vzrástli až na úroveň 320 dolárov (314 eur). V priebehu 10 mesiacov sa však prepadli pod hranicu 50 dolárov (49 eur).

Výpredaj akcií

Od Coinbasu sa momentálne odvracia aj známa americká investorka Cathie Wood, ktorá spravuje viacero miliardových fondov (ETF). Wood si získala mediálnu pozornosť po tom, ako investovala desiatky miliárd dolárov do technologických inovatívnych spoločností.

Podľa portálu Coindesk.com fondy pod správou Catie Wood nedávano predali takmer 1,5 milióna kusov akcií burzy Coinbase. Ide o celkom prekvapivý krok, keďže investorka ešte v máji prikupovala do svojho portfólia približne 0,5 milióna kusov akcií tejto spoločnosti.

Vyšetrovanie firmy

Coinbase je momentálne pod tlakom, pretože posledné hospodárske výsledky nenaplnili očakávania analytikov. Navyše americká komisia vykonávajúca dozor nad finančným trhom (SEC) začala firmu prešetrovať za praktiky pri zalistovávaní niektorých menších kryptomien.

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

Celý článek zde