Známy investor pomenoval dôvody, prečo bitcoin ešte nedosiahol hodnotu 100-tisíc USD

Najväčšia kryptomena na svete už mohla dávnejšie pokoriť úroveň 100-tisíc dolárov. Jednou z hlavných prekážok, prečo sa tak nestalo, sú niektoré „veľké ryby“ na finančných trhoch.

Myslí si to známy investor Peter Thiel. Ten stál pri zrode takých firiem ako PayPal, Palantir či Facebook. Tvrdé slová na adresu niektorých svojich kolegov vyslovil Thiel na konferencii Bitcoin 2022.

Ako uviedol portál cnbc.com, investor za vinníkov označil ľudí, ako napríklad Warren Buffett, ktorého rovno charakterizoval ako „sociopatického dedka z Omahy“. Za ďalších vinníkov, ktorí brzdia rozvoj kryptomien, označil Jamieho Dimona, šéfa banky JPMorgan a Larryho Finka, výkonného riaditeľa najväčšieho hedžového fondu na svete BlackRock.

Thiel si vo svojom vystúpení nedával servítku pred ústa a spomínaných investorov onálepkoval aj ako „gerontokracia“. Podľa neho kryptomeny a predovšetkým bitcoin sú reálnou alternatívou k súčasnému menovému systému, ktorý riadia politici a centrálni bankári. Thiel nepatrí k fanúšikom takzvaných fiat peňazí, na ktorých je založený aktuálny systém.

Je dôležité odkiaľ čerpáte informácie

Súčasnú situáciu spojenú s vojenským konfliktom monitorujú naši kolegovia a usilujú sa o to, aby vám poskytli všetky dôležité správy o aktuálnom dianí. Našou hlavnou úlohou je prinášať vám predovšetkým dôveryhodné a spoľahlivé informácie, ktoré dôsledne overujeme.

Vaša podpora nám umožňuje, aby tento obsah mohli zadarmo čítať aj ľudia, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Podporte našu prácu a spojte sa spolu s nami za dobrú a spravodlivú vec.

Len overené informácie

Len overené informácie
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde