Zneužívanie či detský sex po večierke. Letným táborom chýbajú pravidlá

Animátorov štát nekontroluje.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Zneužívanie detí, nevyzretí vedúci či šikanovanie. Napriek tomu, že sa na Slovensku už niekoľko rokov diskutuje o problémoch v detských táboroch, slovenské úrady sa len minimálne zaujímajú o to, kto na deti dohliada. Rovnako by to malo fungovať aj túto sezónu, pretože tábory sa po ustúpení druhej vlny covidu znovu otvárajú.

Jedným z najznámejších prípadov je detský tábor Chachaland, ktorého šéf Roman Paulíny je v súčasnosti obžalovaný za zneužitie vtedy len 13-ročnej Kataríny Danovej.

Zajímavost :  Minúta po minúte: V dodatku k Sputniku je spomenuté Baťovej meno bez jej súhlasu

Súvisiaci článok Herák prehovoril o svojom obvinení, na otázky novinárov neodpovedal Čítajte 

Posledné dni sa nitrianska kriminálka venuje aj poslancovi Jánovi Herákovi (OĽaNO), ktorý je obvinený zo zneužitia 14-ročného dievčaťa v tábore.

Pomocou portálu Otvorené súdy je možné nájsť aj ďalšie rozhodnutia súdov v podobných prípadoch. Napríklad aj prípad, keď sa dve deti navzájom rukami uspokojovali, pretože “už bolo pol siedmej večer a nebol žiadny iný program”.

Zajímavost :  Jan Sláma: Ochrana whistleblowerů se firmám bohatě vyplatí

Podľa Márie Mravcovej z Cestovnej kancelárie pre deti CEVARM je základným problémom, že úrady verejného zdravotníctva na tábory pozerajú ako na zotavovacie pobyty. V skutočnosti však tábory spĺňajú definíciu turistického zájazdu podľa zákona o cestovnom ruchu, ktoré sú aj prísnejšie kontrolované.

Zjednodušene to znamená, že úradníci využívajú postupy ešte z čias socializmu. Detské tábory sa vtedy organizovali na chatách, ktoré väčšinu roka nikto neobýval, a tak v nich kontrolovali najmä prístup k pitnej vode, hygienu a podobne.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO