Zpěvák skupiny Kiss Gene Simmons tvrdí, že neprodal svůj litecoin a ani žádnou z 13 dalších kryptoměn

Legendární zpěvák skupiny Kiss Gene Simmons tvrdí, že i přes nedávný pokles trhu nadále drží litecoin a 13 dalších kryptoměn. Svými slovy “A, budu i nadále hodl” Simmons naznačuje, že žádné z těchto aktiv neprodal.

Kryptoměny mění pravidla hry

V roce 2021 Simmons o své zálibě v digitálních aktivech hovořil v rozhovoru pro zpravodajský web American Songwriter, kde kryptoměny označil za nástroj, který mění pravidla hry. Tehdy prohlásil:

“Jsem v tom ve velkém. Daří se mi velmi dobře. Jsem hluboko v Bitcoinech a Asyriu. Jsou tu i další – Zcash a Litecoin. Je tu docela dost dalších.”

Legendární zpěvák, populárně známý jako “Démon”, se začal zajímat o dogecoin (DOGE) poté, co si této meme kryptoměny všiml WallStreetsBets. Následně Simmons diverzifikoval své podíly a zahrnul do nich bitcoin, ethereum, cardano, binance coin a chainlink. Simmons také odhalil nejmenovanou investici do litecoinu.

Pokles trhu

Tržní kapitalizace kryptoměn se letos v důsledku dlouhého výprodeje snížila o více než 1 bilion dolarů. Většina altcoinů je v současnosti o 60-90 % níže než jejich dříve stanovená maxima. Bitcoin, nejoblíbenější kryptoměna, se propadl o více než 70 % ze svého listopadového historického maxima téměř 69 000 USD.

Vzhledem k rostoucím úrokovým sazbám, které poškozují odvětví a jeho vyhlídky, začaly kryptoměny koncem loňského roku klesat kvůli prognózám méně vstřícného Fedu.

Podle analytické společnosti Glassnode, která se zabývá on-chain analýzou, čelí tlaku i dlouhodobí držitelé, kteří se až dosud prodeji vyhýbali.

Zakladatel společnosti Grayscale Barry Silbert se vyjadřuje k nedávnému poklesu trhu:

“V oblasti kryptoměn jsme již zažili řadu cyklů poklesu, a i když nikdy nejsou snadné, toto je období příležitostí. Jsem povzbuzen úzkou spoluprací, které jsme tento týden svědky, a věřím, že se z ní odvětví dostane silnější než kdykoli předtím.”

Závěr

Jsou investoři, kteří drží a jsou ti, co prodávají. Do jaké skupiny patříte vy? Přikupujete, nebo zatím vyčkáváte?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |