Zuckerbergova idea Metaverze pod palbou kritiky

Facebook se nedávno přejmenoval na „Meta“ a aktualizoval své logo na smyčku značící nekonečno. Jde o první kroky, jejichž cílem je, aby se společnost přesunula ze sociálních médií na Metaversi.

Mark Zuckerberg, generální ředitel společnosti Meta, také prozradil, že na rozdíl od předchozích dob, kdy se uživatelé dívali na malé obrazovky, se Meta zaměřuje na to, aby přinesla svým uživatelům virtuální zážitek, paralelní se zážitky z reálného světa.

„V této budoucnosti se budete moci okamžitě teleportovat jako hologram, abyste byli v bez dojíždění v kanceláři, na koncertě s přáteli nebo v obývacím pokoji svých rodičů.“

I když mohlo Markovo rozhodnutí u většiny uživatelů značky vyvolat velké nadšení, jeho přístup k uskutečnění tohoto 3D zážitku již čelí odporu nemalé části netizens (jako netizens jsou označovány osoby, které se účastní online komunikace prostřednictvím internetu a dalších sítí – zejména konferenčních a chatovacích služeb).

“Headset pro virtuální realitu? Ne, děkuji”

Jedním z nejpřekvapivějších Markových odhalením je, že uživatelé si budou muset nasadit „brýle pro rozšířenou realitu“, aby si mohli vychutnat 3D zážitky v metaverzu.

Mark prozradil, že prostřednictvím společnosti Oculus, která vyrábí 3D VR headsety a kterou v roce 2014 koupil Facebook, pracují na projektu nazvaném „Project Nazareth“, což je název Meta pro jejich první brýle pro plnou rozšířenou realitu.

„Do brýlí, které jsou tlusté asi pět milimetrů, musíme vměstnat hologramové displeje, projektory, baterie, rádia, vlastní křemíkové čipy, reproduktory s kamerami, senzory pro mapování světa kolem vás a další prvky“

Generální ředitel Insideru Henry Blodget však Markovu myšlenku přenést zážitek z VR do Metaverse neuznává. Domnívá se, že náhlavní soupravy VR jsou pro současné fanoušky techniky poměrně zastaralé a představují příliš velkou zátěž.

„Hlavním problémem dnešní velké vize Metaverza je představa, že normální lidé budou trávit spoustu času nošením VR brýlí [… ] Nebudou. Je v nich horko, jsou nepohodlné a bolí z nich hlava“

A ve svých názorech nezůstává ani zdaleka sám, kupříkladu Joanna Sternová z Wall Street Journal, která měla možnost si VR headset vyzkoušet, se vyjádřila v podobném duchu s tím, že VR headsety jsou příliš velké a nepohodlné.

A jako třetího zmíníme Kima Dotcoma, který rovněž považuje náhlavní soupravy VR za matoucí. Ten sdílel video „hlavního vizionáře Zacka Mossbergssona“ zesměšňující Zukerbergovu úvodní sérii videí Meta.

Závěr

Právě Metaverse má být „ta příští velká věc“ a podle zveřejněných odhadů plánuje letos Meta utratit nejméně 10 miliard dolarů za budování své divize metaverse. Jak moc úspěšná bude, je zatím ve hvězdách. Jedno je ale jasné už nyní, konkurence – včetně Microsoftu, nespí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord server ZDE.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO