Evropané si konečně mohou povídat s ChatGPT. Umí hromadu českých hlasů a pomůže na dovolené

Předplatitelé ChatGPT Plus z Evropy se konečně dočkali a mohou si na mobilu vyzkoušet Advanced Voice (Mode) – hlasový dialog s chatbotem, který má k dispozici několik umělých mužských i ženských hlasů. Novinka je součástí aplikace pro Android a iOS.

Článek vyšel na webu Živě.cz.

Takzvaný rozšířený hlasový režim navazuje na ten původní, který byl součástí apky už nějaký čas, nebyl to ale žádný zázrak. AI šíleně komolila češtinu, hlas často vypadával a na odpovědi jste mnohdy čekali celou věčnost. Sečteno a podtrženo, bylo to hezké technologické demo, ale prakticky k ničemu.

Teď někdo bude mluvit anglicky, tak mi to přelož

Advanced Voice je na tom už naštěstí mnohem lépe. Čeština má sice stále přízvuk (jako byste se nebavili s rodilým mluvčím), ale chatbotovi bez problému rozumíte a on vám. Také latence je mnohem kratší, a i když se to stále nevyrovná rychlému dialogu dvou lidí, Advanced Voice k němu má přinejmenším hodně blízko. 

Zajímavost :  Solární temno. Stanjura jde znovu do boje s majiteli fotovoltaik a ti hrozí arbitrážemi

Hlasový dialog se hodí pro ty, co neradi nebo těžce vyťukají písmenka na mobilu – určitě by to mohla být velmi zajímavá funkce třeba pro seniory –, ale poslouží i jako interaktivní překladač na dovolené.

Prostě chatbotovi řeknete: „Hele, teď někdo bude mluvit anglicky, tak mi to prosím přelož do češtiny.“ Ostatně, podívejte se na ukázku ve videu. Na konci rozhovoru vše najdete i v textovém přepisu přímo v chatu.

Zajímavost :  Pätnásťročnú kariéru vymenil Sulík za kuchyňu a pokusy s vajcami a cesnakom. Návrat istý nemá

Chybí integrace do chytré elektroniky

Chybí tedy už jen jedna věc. Zatímco Google a Amazon mají svůj hardware a OS, takže jejich asistenty můžete aktivovat přímo hlasem a povelem jako „Ok, Google“ aj., Advanced Voice musíte relativně složitě spouštět v aplikaci, což zabíjí veškerý potenciál.

Kdyby byl Advanced Voice dostupný třeba z chytrých sluchátek, repráčků a nejrůznějších asistenčních obrazovek pro chytrou domácnost (jako to opět umí třeba Google), bylo by to mnohem lepší.

Nezbývá tedy než doufat, že se OpenAI vrhne i do vývoje vlastní krabičky, která by doma zareagovala třeba na aktivační heslo „Hej ChatGPT.“ Ostatně, spekuluje se o tom už dlouhé měsíce.

Zdroj Zde

Zajímavost :  Cirkvi v sivej zóne nemôžu sobášiť a majú len občianske združenia. Registrácia im nehrozí

Doporučujeme ke čtení také :