Čeká státy světa FOMO ohledně vytváření státních rezerv BTC?

Bitcoinový trh je plný spekulací o tom, že národní státy začnou hromadit BTC jako součást svých strategických rezerv. Od Spojených států až po země Blízkého východu se klíčoví hráči aktivně již nyní zapojují do kryptoměnového prostoru. To by mohlo podpořit teorii tzv. bitcoinového supercyklu.

Popsané spekulace o adopci se opírají o rostoucí zájem mezi vládami a státními institucemi o kryptoměny. Důležitou motivací je diverzifikace strategických rezerv.

V nedávném rozhovoru bitcoinový zastánce Max Keiser uvedl: „Amerika dělá dobrou práci v napodobování Salvadoru.” Odkazoval na historický krok El Salvadoru, který přijal bitcoin jakožto zákonné platidlo.

Odvážný krok Salvadoru byl prvním svého druhu a přitáhl pozornost mnoha zemí. Keiserovy komentáře ukazují rostoucí trend: státy závodí, aby se připojily k bitcoinové revoluci, poháněny strachem z toho, že zmeškají velkou příležitost (tzv. FOMO). Tento strach je často podněcován obavou, že ostatní státy získají náskok v adopci kryptoměn.

Strategické rezervy a adopce bitcoinu státy

Dennis Porter, CEO Satoshi Action Fund, nedávno na Twitteru uvedl, že FOMO států je skutečné a že vše probíhá mnohem rychleji, než jsme čekali. Tato slova rozvířila diskuse a přispěla k dalším spekulacím o rostoucím zájmu států o BTC.

Forbes následně zveřejnil článek naznačující, že alespoň jedna země (El Salvador) se možná stane jedním z pěti největších subjektů, které drží bitcoin. Krok El Salvadoru je bezprecedentní významný posun směrem k legitimizaci bitcoinu jako strategického aktiva na státní úrovni.

Zajímavost :  Načo je takýto štát? (píše Michal Havran)

Podle Davida Baileyho, CEO Bitcoin Magazine a poradce Trumpovy kampaně pro kryptoměnové strategie, El Salvador nenápadně nashromáždila dostatek BTC, aby se zařadila mezi přední světové držitele BTC vedle zemí jako USA a Čína. Pokud by to byla pravda, mohlo by to znamenat zásadní změnu ve vnímání bitcoinu na mezinárodní politické úrovni. Hromadění BTC by mohlo ukázat nový směr, kterým se státy snaží zajistit svou finanční stabilitu. Státy by tak hledaly alternativní způsoby, jak diverzifikovat své rezervy.

Dopad adopce na cenu BTC

Pro zastánce bitcoinu by nákup BTC politickými představiteli států mohl znamenat začátek významné cenové exploze. Analytici poznamenávají, že rostoucí hash rate, který je poháněn rozsáhlými těžebními aktivitami, často předchází prudkému růstu ceny. S rostoucí těžební náročností a spotřebou energie se také zvyšuje vzácnost a poptávka po BTC.

Historicky byl rostoucí hash rate spojen s optimismem ohledně budoucnosti bitcoinu a se zvýšenou důvěrou investorů.

David Bailey také naznačil, že státy na blízkém východě mohou plánovat rozsáhlé těžební operace. Pokud země bohaté na přírodní zdroje začnou věnovat své energetické kapacity těžbě bitcoinu, mohou kontrolovat významnou část hash rate. Díky tomu mohou částečně ovlivnit globální trh s bitcoinem.

Popsaný scénář by mohl mít důležité důsledky nejen pro cenu BTC, ale i pro jeho decentralizaci. Státní účast na těžbě by mohla změnit tržní dynamiku, zvláště pokud několik států zahájí těžbu ve velkém měřítku najednou.

Zajímavost :  [Souhrn článků] + Bitcoin se krátce propadl pod 62 000 USD, býci stále nemají kontrolu

Klíčová bude konference Bitcoin MENA mezi 9. a 10. prosincem

Bailey upozornil na nadcházející konferenci Bitcoin MENA, která se bude konat 9. a 10. prosince. Sejdou se zde vůdci států bohatých na ropu z Blízkého východu, aby diskutovali o bitcoinu jakožto strategickém aktivu. Pokud některá z těchto zemí oznámí, že přidá bitcoin do svých rezerv nebo se zaměří na jeho těžbu, mohl by to být klíčový moment, který přiměje další státy, aby následovaly. Tento precedent by mohl vést k vlně zájmu ze strany ostatních vlád, které by nechtěly zůstat pozadu.

Oficiální podpora bitcoinu ze strany země s významnými zdroji by mohla způsobit bezprecedentní nárůst míry adopce. Tím by se BTC stal ještě atraktivnějším jako alternativa ke tradičním rezervním aktivům, jako je zlato nebo americký dolar. Státy, které hledají způsob, jak snížit svou závislost na americkém dolaru, by mohly považovat bitcoin za vhodnou možnost pro diverzifikaci svých rezerv a zajištění finanční stability.

Bitcoin jako globální strategické aktivum

Pokud se spekulace o nákupech BTC ze strany národních států ukážou jako pravdivé, mohli bychom být svědky jedné z nejvýznamnějších událostí v historii BTC.

Supercyklus poháněný mezinárodní poptávkou by mohl dostat hodnotu bitcoinu na bezprecedentní cenovou úroveň. Byla by tak dále upevněná jeho pozice jako globálního aktiva. Bitcoin by se mohl stát konkurencí pro rezervní aktiva, což by mohlo zásadně změnit způsob, jakým svět vnímá hodnotu a peníze.

Zajímavost :  Ficove konšpirácie, ktoré podkopávajú demokraciu

Rostoucí zájem o BTC mezi národními státy také zvyšuje jeho legitimitu a stabilitu, což by mohlo povzbudit další investory, aby do něj vložili své prostředky.

Vstup národních států na bitcoinový trh by mohl představovat začátek nové éry, ve které kryptoměny získají větší roli nejen jako investiční nástroje, ale také jako strategická aktiva poskytující ekonomickou stabilitu a suverenitu. Pokud tento trend bude pokračovat, BTC by mohl v budoucnu sehrát klíčovou roli v globální ekonomické rovnováze, čímž by se změnil způsob, jakým svět přistupuje k penězům a financím.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO