Bývalá opora Slovenska: Chodili sme v podradných veciach a smiali sa nám
BRATISLAVA. „Začiatky v slovenskej reprezentácii boli úsmevné. Na zrazy sme chodili v podradných veciach, súperi sa nám často smiali. Robilo sa to na kolene,“ spomína obranca Vladimír Kinder vo svojej knihe Divoké Deväťdesiatky.
Knižná novinka odkrýva zákulisie slovenského futbalu v deväťdesiatych rokoch minulého storočia cez strhujúce príbehy troch mužov, ktorí zažili vrchol kariéry krátko po páde socializmu, v čase divokého a neprehľadného hospodárenia.
Otvára aj trinástu komnatu slovenského futbalu i bratislavského Slovana.
Kniha Divoké deväťdesiatky vyšla iba pred pár dňami vo vydavateľstve Petit Press a Sportnet vám z nej ponúka úryvky. Kúpite ju trebárs v kníhkupectvách Martinus a Panta Rhei.
Hlavné postavy odkrývajú, čo sa stalo s miliónmi, ktoré súviseli s ich prestupmi. Opisujú, ako prišli o nemalé peniaze vďaka tomu, že naleteli mužovi, ktorý ich zastupoval. V knihe ho budeme nazývať „Manažér“, hoci všetci traja jasne označili, o koho ide.
Nechceli preplácať poistky
Vykresľujú vzťahy aj zákulisie futbalového biznisu v časoch, keď sa peniaze bežne nosili v kufríkoch a prostredníkom bola aj švajčiarska banka.
Hrdinovia tejto knihy vyrástli v skromných pomeroch dedinského prostredia či malého mesta. Stali sa z nich majstri Československa, zahrali si v drese už neexistujúcej federácie a boli tiež pri zrode národného tímu Slovenska.
„Dostávali sme minimálne štartovné, z Anglicka som mohol na zrazy letieť len ekonomickou triedou. V reprezentácii nám nechceli preplatiť ani poistky v prípade úrazu či zranenia,“ dodal Kinder.
Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO