ODEMČENO: Porsche je v problémech, Pietro Filipi se vrací na českou módní mapu
- Pietro Filipi se vrací na českou módní mapu. V budoucnu nevylučujeme ani otevření prodejen, říká Skopal
- Problémy značky Porsche zasahují řetězec dodavatelů. Nevyhnou se ani Česku
- Prodal firmu Avastu a teď v Česku vyrábí zařízení, které nahradí mobily v přihlašování do bankovních účtů
Odemykáme pro vás tři prémiové články z uplynulého týdne.
🔓 Pietro Filipi se vrací na českou módní mapu. V budoucnu nevylučujeme ani otevření prodejen, říká Skopal
Českou oděvní značku Pietro Filipi oživuje po jejím úpadku v roce 2021 společnost DaniDarx, pod kterou mimo jiné spadá i e-shop Trenýrkárna. V blízké době má s módní značkou velké plány, jak popisuje v rozhovoru jeden ze spolumajitelů DaniDarx Ruslan Skopal. A mluví také o výzvách, kterým musí čelit tuzemská e-commerce v době, kdy do Česka vstupuje jeden marketplace za druhým.
🔓 Problémy značky Porsche zasahují řetězec dodavatelů. Nevyhnou se ani Česku
Krize v německém automobilovém průmyslu postupuje. Už zasáhla výrobce, dodavatele i důležité rozvojové služby, a to nejen firmy napojené na Volkswagen, ale i na další známé automobilky. Vývoj ve VW Group je přitom jakýmsi vzorovým příkladem toho, co se dnes v Německu kolem výroby aut děje.
🔓 Prodal firmu Avastu a teď v Česku vyrábí zařízení, které nahradí mobily v přihlašování do bankovních účtů
Petr Dvořák byl jedním ze spoluzakladatelů firmy Inmite, zaměřené na vývoj mobilních aplikací, kterou v roce 2014 koupil Avast (dnes Gen Digital), aby posílil svůj vstup na chytré telefony. Dvořák po čase z Avastu odešel a rozjel novou společnost Wultra, jež dodává bankám a fintechům software pro zabezpečení a ověřování uživatelů. Teď se mu otevřel nový prostor pro expanzi. Chystaná evropská směrnice o platebních službách PSD3 totiž bankám uloží povinnost, aby bylo možné pro přihlašování k účtům použít i jiné metody než mobilní telefon. Wultra tak v Česku začala vyrábět zabezpečovací přístroj, který by mohl navázat na tradici rovněž českých kryptopeněženek Trezor od SatoshiLabs.
VIDEO: Sanace po huti Liberty bude stát miliardy, už dnes tam tečou miliony, tvrdí expert Smutný z PwC v pořadu FLOW
FLOW: Sanace po huti Liberty bude stát miliardy korun, už dnes tam tečou miliony, tvrdí odborník Smutný z PwC • e15
Crestyl po třiceti letech mění generálního ředitele. Přečtěte si rozhovor se Simonem Johnsonem
Poprvé za dobu její téměř třicetileté existence se v developerské skupině Crestyl mění osoba na pozici mezinárodního generálního ředitele. Vedení celé skupiny nově přebírá Simon Johnson, který v rámci Crestylu posledních 14 let zastával pozici COO skupiny a působil i jako výkonný ředitel pro Českou republiku. Zakladatel, majitel a dosavadní CEO skupiny Crestyl Omar Koleilat přechází z výkonné pozice do role strategického konzultanta, majitelem společnosti zůstává i nadále. Při této příležitosti přinášíme rozhovor se Simonem Johnsonem, který vyšel v říjnovém vydání magazínu e15.
Muchnův Y Soft získal od Evropské investiční banky 30 milionů eur na další rozvoj
Softwarová firma Y Soft, kterou spoluvlastní podnikatel Václav Muchna, získal od Evropské investiční banky (EIB) klíčovou finanční injekci pro další rozvoj. Úvěr ve výši třiceti milionů eur, tedy asi tři čtvrtě miliardy korun, použije na rozvoj kancelářských cloudových technologií, robotiky a senzorů. Muchna si od toho slibuje zvýšení konkurenceschopnosti své nadnárodní firmy.
Náš Uber pro kamiony převrátí celý trh naruby, plánuje šéf Eurowagu Martin Vohánka
Martin Vohánka patří k hrstce českých podnikatelů, kteří ve svém oboru vsadili na riskantní cestu kreativní destrukce globálně zavedených pořádků a kterým byste tuto ambici zároveň i věřili. V oboru, jakým je nákladní silniční doprava, se takto průkopnickou cestou vydal možná jako jediný. Na podzim spustil aplikaci, s níž chce jako první na světě plnohodnotně zdigitalizovat své zákazníky z dopravního sektoru a která má ve výsledku přinést větší efektivitu i rentabilitu všem zúčastněným. „V Evropě jsou miliony kamionů a miliony firem, které chtějí něco poslat, a navzájem o sobě nevědí. Naším cílem je, abychom je v reálném čase propojili,“ říká šéf a zakladatel společnosti Eurowag Vohánka.