Prodali Ovečkárnu a mají další plán. Bernátkovi budují tržiště na dlouhověkost

Martin Bernátek společně s manželkou Lucií Bernátkovou na trh přivádí novou značku OlaOla, která má Čechy učit starat se o svoje zdraví a podporovat prevenci. Zakladatelé značky Ovečkárna slibují cenově dostupné doplňky stravy a příští rok chtějí nabídnout produkty pro domácí diagnostiku zdravotního stavu. 

„Stavíme dlouhodobý projekt a na něj navázanou komunitu, která má podporovat Čechy v prvních krocích a následné cestě dlouhověkým – tedy kvalitním a naplněným životem,“ vysvětluje Bernátek. Trh s doplňky stravy a přípravky proti stárnutí podle něj roste celosvětově skoro desetiprocentním tempem a průměrný Čech za ně utratí přes 6000 korun ročně. Zdravý životní styl a péče o zdraví je ale často výsadou domácností s vyššími příjmy. 

Doplňky stravy OlaOla.|OlaOla

Zákazníkem podle zakladatelů nemá být nutně člověk s chytrými hodinkami a s dietou na míru. Zaměřit se plánují hlavně na „běžné Čechy“, kteří kvůli pracovnímu vytížení nebo péči o rodinu nemají čas se o sebe starat. Prostřednictvím privátních značek chtějí nabídnout nižší ceny a zaměří se i na srozumitelnost etiket a na vysvětlení, k čemu který doplněk stravy slouží. Právě nesrozumitelnost je totiž podle nich častou bariérou pro běžné uživatele.

„Stamilionový byznys“, jak Bernátek svůj nový zlínský e-commerce projekt označuje, přijde na trh s více než 300 produkty od českých výrobců. Pomáhat má Čechům řešit čtyři hlavní problémy, které je trápí nejvíce: tedy zažívání, nespavost, imunitu a nedostatek energie. „Rozhodně se nehodláme držet při zemi, OlaOla stavíme jako budoucí klíčovou značku nejen české e-commerce,“ dodává Bernátek. 

Sázka na bortící se zdravotnictví 

Na úspěch sází proto, že je podle něj zdravotnický systém na prahu velkých změn. V Česku se totiž sice stále prodlužuje věk dožití, horší je to ale s délkou života ve zdraví. „Klíčovou roli v tom z podstaty věci musí hrát prevence a podpora těch, kteří se jí svědomitě věnují,“ říká zakladatel OlaOla. 

Lékárenský byznys se přelévá na internet. Přilákal šéfy Rohlíku i Alzy

Počáteční investice do nového projektu se podle něj pohybovala v řádu desítek milionů korun. Díky tomu, že má za sebou budování zmiňovaného e-shopu Ovečkárna, který měl v době prodeje v roce 2023 obrat 300 milionů korun, dokázal při budování nového projektu ušetřit. Investory zatím odmítá. 

OlaOla má být podle Bernátka prototypem většiny budoucích e-commerce projektů. Zatímco si firma sama kontroluje část obchodu, produktů a marketingu, zbytek outsourcuje – tedy nechává na externích dodavatelích. „Od začátku buduji projekt s obrovskou škálou. Chci zároveň, aby byl flexibilní, neměl zbytečné investiční a mandatorní výdaje. Ty mají růst jen s jeho úspěšností. Troufám si říct, že jsme nyní výrazně dál, než svého času byla například Ovečkárna,“ dodává. OlaOla staví na spolupráci s lokálními dodavateli z Moravy a se studenty Univerzity Tomáše Bati. 

Zdroj Zde