U Tančícího domu otevře hotel s apartmá ve věži. Stojí za ním rychle expandující skupina
Svou první pobočku v Česku otevře v polovině března dynamicky se rozvíjející amsterdamská hotelová síť Sir Hotels. Nový hotel se nachází v blízkosti pražského Tančícího domu. Na pěti podlažích historické budovy v ulici Náplavní nabídne svým budoucím hostům ubytování v 76 pokojích.
Ubytovací kapacity doplní bar, posilovna či atypické apartmá ve věži, určené náročnější klientele. Součástí volnočasové zóny hotelu bude také multifunkční knihovna a útulný vnitroblok. V hotelu vznikne i první restaurace Seven North v Česku; původně koncept pochází z Vídně.
„Praha je město s duší, jakou nenajdete nikde jinde, a jsme rádi, že se stáváme součástí její dynamické hotelové scény,“ říká Christine Vespermann, ředitelka Sir Prague, který spadá do kolekce butikových hotelů založených v Amsterdamu před dvanácti lety. Od té doby se síť rozrostla o pobočky v Berlíně a Barceloně, brzy se k nim přidají hotely v Praze a Londýně. Síť Sir Hotels je součástí společnosti Sircle Collection, amsterdamské firmy zaměřené na projektování a správu hotelů, kterou založil developer Liran Wizman.
Nový pražský hotel sídlí v historické budově z roku 1884, která prošla rekonstrukcí zachovávající původní neorenesanční prvky. Interiérový design hotelu, za nímž stojí britská designérka Linda Boronkay, využívá symbolů významných milníků pražské kultury a historie.
Interiér hotelu Sir Prague |
Její návrh mimo jiné čerpá inspiraci z gotického a kubistického dědictví města a vyzdvihuje tradiční barokní kamenictví, umělecké zpracování a grafické vzory. Boronkay, známá svým uměním otisknout do návrhů příběhy míst, do designu zakomponovala profesní znalost zpracování kamene a kovu a grafické vzory odkazující na Prahu. Každý pokoj je také vybaven nábytkem často vytvořeným místními českými tvůrci.
Sir Prague není jediným novým hotelem v Praze. Na konci března by mohl otevřít po čtyřleté náročné rekonstrukci jeden z největších hotelů v zemi, opravený InterContinental, který nově ponese jméno Fairmont Golden Prague. Rekonstrukce hotelu spolykala čtyři miliardy korun, jedná se o vůbec největší investici do hotelu v historii Česka. Investiční skupinu R2G, za níž stojí Oldřich Šlemr, Pavel Baudiš a Eduard Kučera, celkem přišla na deset miliard – za téměř šest miliard bývalý InterContinental v roce 2018 koupili. K dispozici bude 320 pokojů, apartmánů a servisovaných rezidencí.
Řada pražských hotelů je také na prodej a některé z nich už mají nového majitele. Na konci loňského roku zamířil do rukou nejbohatší Češky Renáty Kellnerové pražský Hilton, největší hotel v Česku, který nabízí takřka osm stovek pokojů a více než sedm tisíc metrů čtverečních prostor pro pořádání konferencí. Cena by se měla pohybovat okolo 300 milionů eur, tedy v přepočtu okolo 7,5 miliardy korun. Kellnerová však nebyla jediná, kdo se o hotel zajímal. Nabídku na českou hotelovou jedničku podal podle několika zdrojů e15 také Luděk Sekyra, majitel developerské Sekyra Group, která v Praze rozvíjí několik velkých území, například na Rohanském ostrově právě nedaleko Hiltonu.