Kdy zlato dosáhne ceny 3000 dolarů?

S obnovenou poptávkou po americkém dolaru začala cena zlata mezi investory ztrácet lesk. Po mimořádně pozitivním dubnu v květnu spíše konsolidovala.

Očekávání, že by Federální rezervní systém mohl uvolnit svou politiku vysokých úrokových sazeb, umocněné nedávnými údaji o počtu nově vytvořených pracovních míst, by mohlo podpořit oživení ceny zlata. Zejména proto, že se stává dostupnějším pro zahraniční kupce. Kromě toho by rostoucí poptávka z asijských trhů, trvalé nákupy centrálních bank a status drahého kovu jako bezpečného přístavu uprostřed pokračujících geopolitických komplikací mohly podpořit zvýšení objemu obchodů a napomoci k růstu ceny.

Kov se na denním grafu stále drží nad kritickým 100denním exponenciálním klouzavým průměrem (EMA) a jeho 14denní index relativní síly (RSI) je na úrovni 58. Krátkodobější výhled se však zdá být negativní a od ATH zůstává v klesajícím trendu. Jestli se zlato chce z tohoto trendu dostat, musí nejprve překonat zónu 2 350 – 2 355 USD z konce dubna, načež se jako další rezistence jeví hranice 2 400 USD. Po ní bude zlato čelit poslední překážce na své historicky rekordní ceně 2 431,52 USD za unci.

Zajímavost :  Líní muži, nebo přepečlivé ženy - Jak jsou na tom Češi s úklidem domácnosti

Analytici ze Citigroup nedávno předpověděli, že drahý kov by mohl, „za podpory geopolitického dusna“ a „při souběhu s rekordními úrovněmi akciových indexů“, překonat cenu 3 000 USD za trojskou unci v následujících šesti až osmnácti měsících. Odborníci očekávají, že růst ceny zlata způsobí hlavně investice velkých finančních hráčů. Ti začínají reagovat na rostoucí poptávku centrálních bank a spotřebitelů v Asii. Tento nárůst by mohl být také podpořen snižováním úrokových sazeb americkou centrální bankou nebo potencionální hospodářskou recesí.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Pohonné hmoty to zatím výš nevytáhnou, čekejme zlevnění, hrozbou je ale případný konflikt mezi Izraelem a Íránem

Doporučujeme ke čtení také :