Příjmy z těžby bitcoinu se po halvingu dostaly na roční minimum

Denní příjmy z těžby bitcoinu klesly v prvních čtyřech měsících roku 2024 na méně než 3 miliony dolarů. Předchozí denní průměr činil zhruba 6 milionů dolarů.

Výnosy z těžby bitcoinu v květnu výrazně poklesly, jelikož se projevily důsledky čtvrtého halvingu.

Mechanismus půlení Bitcoinu byl navržen tak, aby stále více omezoval vydávání celkového množství 21 milionů bitcoinů. V rámci halvingu z 20. dubna došlo ke snížení odměn za těžbu z 6,25 BTC na 3,125 BTC.

Zatímco počáteční rozruch kolem halvingu a spuštění Bitcoin Runes dočasně udržel denní výdělky těžařů, v květnu byl zaznamenán silný pokles příjmů. Dne 1. května klesly celkové příjmy získané z blokových odměn a transakčních poplatků na nové minimum 26,3 milionu USD.

Naproti tomu před halvingem vydělávali těžaři v průměru zhruba 6 milionů dolarů denně. Vyplývá to z údajů serveru Blockchain.com.

Zajímavost :  Koalícia u seba chybu nevidí, Blaha vyzýva k pokániu opozíciu. Gröhling očakáva prvé vyjadrenie premiéra

Bitcoin se musí udržet nad 80 000 USD, aby byla těžba zisková

Podobný vývoj příjmů byl zaznamenán i ve všech ostatních květnových dnech. To naznačuje, že tato úroveň příjmů z těžby bitcoinu se stala novou normou. Příjmy z těžby dosáhly cenového vrcholu 20. dubna, kdy těžaři zaznamenali historicky nejvyšší denní výdělek přes 107 milionů dolarů.

V očekávání tohoto výrazného poklesu těžaři po celém světě restrukturalizovali své činnosti, aby zůstali ziskoví i v další fázi bitcoinového cyklu. V opačném případě by se těžaři museli spoléhat pouze na vysokou tržní hodnotu bitcoinu, která by jim umožnila provoz udržet.

Generální ředitel společnosti CryptoQuant Ki Young Ju odhadl, že se cena bitcoinu musí držet nad 80 000 USD, aby těžba zůstala za současných podmínek zisková. Většina těžařů však přijala proaktivní opatření k modernizaci svého těžebního zařízení, aby snížila dlouhodobé provozní náklady a zároveň byla konkurenceschopná.

Zajímavost :  Finax, Portu, Fondee či Indigo. Ako investujú vaše peniaze a koľko zaplatíte? (porovnanie)

Například společnost Bitfarms, která se zabývá těžbou bitcoinu, vyčlenila 240 milionů dolarů na ztrojnásobení svého hash rate. Finanční ředitel společnosti Bitfarms Jeffrey Lucas popsal snahu firmy pořídit 88 000 vysoce výkonných těžebních zařízení:

Transformační modernizace flotily podporuje Bitfarms v rozsahu a ziskovosti uprostřed poklesu halvingu. Jedná se o změnu, která ztrojnásobí naši rychlost hashování na 21 EH/s, zvýší naši cílovou provozní kapacitu o 83 % na 440 megawattů (MW) a zlepší efektivitu flotily o 40 % na 21 w/TH.

– Jeffrey Lucas, zdroj: cointelegraph.com

Navzdory tomuto úsilí zaznamenala společnost Bitfarms v dubnu nejnižší měsíční zisk 269 bitcoinů za více než dva roky.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO