Soros sa snaží kontrolovať vládu, myslí si takmer polovica ľudí na Slovensku

7. máj 2024 o 16:27  I 

Fico konšpiráciu o Sorosovi opakuje už roky.

BRATISLAVA. Takmer polovica ľudí na Slovensku verí, že 93-ročný americký finančník George Soros sa snaží kontrolovať slovenskú vládu a nastoľovať prostredníctvom nej svoju agendu.

Ukazuje to prieskum agentúry Focus a think-tanku Globsec pre medzinárodný projekt Iniciatíva východnej hranice (TEFI), na ktorom sa zúčastňuje aj denník SME.

Naša bezpečnosť je bezpečnosťou Európy - The Eastern Frontier InitiativeNaša bezpečnosť je bezpečnosťou Európy – The Eastern Frontier Initiative

Konšpiračný príbeh o vplyve Georgea Sorosa opakuje aj premiér Robert Fico už od roku 2018, po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Keď do ulíc vyšli desiatky tisíc ľudí na protest proti jeho vtedajšej vláde, Fico ešte ako premiér pred novinármi naznačoval spojenie medzi Sorosom a vtedajším prezidentom Andrejom Kiskom.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Zajímavost :  Jsou vaše výdaje skutečně jednorázové? V sestavování domácích rozpočtů děláme chybu

“Pýtam sa, prečo hlava štátu Slovenskej republiky išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má veľmi pochybné meno, a ten človek sa volá pán Soros,“ povedal Fico na tlačovke začiatkom marca 2018.

Naznačoval vtedy tiež, že aktivity občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko, ktorá organizovala protivládne protesty, boli riadené alebo financované práve Sorosom.

Zajímavost :  Válka na Ukrajině ONLINE: Ukrajinci dosáhli úspěchů na bojišti, ale potřebují naši pomoc, řekl velitel NATO

V čase, keď padala Ficova vláda a rovnako aj popularita Smeru, sa zdalo sa, že konšpiračná teória o Sorosovi na Slovensku nebude mať ohlas. Prieskum však ukazuje, že tieto nepodložené tvrdenia medzi slovenským obyvateľstvom rezonujú.

Kto hovorí o Sorosovi

O tom, že George Soros ovplyvňuje politiku na Slovensku, hovoril už v deväťdesiatych rokoch Vladimír Mečiar. Amerického finančníka a filantropa vtedy označil za nepriateľa štátu.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  KHNP vytáhla žolíka. Turbínu zadá českému Doosanu, do kterého korejská matka nalije miliardy

Doporučujeme ke čtení také :