Spojené štáty obmedzili prístup k americkým technológiám ďalším spoločnostiam z Číny

Spojené štáty rozšírili zoznam čínskych firiem o desiatky ďalších subjektov, ktorým obmedzili prístup k americkým technológiám. Dotknuté spoločnosti sa údajne podieľali na špionážnych aktivitách zameraných proti USA. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Federálne ministerstvo obchodu tiež oznámilo, že na zoznam pridáva niektoré zložky spoločnosti China Electronics Technology Group pre jej snahu získať americké technológie na podporu čínskych kapacít v oblasti kvantových technológií, čo je vážna hrozba pre národnú bezpečnosť vzhľadom na ich možné využite na vojenské účely. Spoločnosť patrí podľa medializovaných informácií medzi najdôležitejších dodávateľov vybavenia pre čínske ozbrojené sily.

Zajímavost :  My sme nešli od nuly, my sme išli z mínusu, hovorí Vladimír Králik o transformácii družstva Bošáca

Spojené štáty sa snažia zastaviť prísun nových technológií do Číny vzhľadom na obavy, že Peking by ich mohol využiť na posilnenie svojich vojenských kapacít. Zaradenie na zoznam sťažuje firmám z USA spoluprácu s dotknutými subjektami.

Stanovisko spoločnosti China Electronics Technology Group sa agentúre Reuters nepodarilo získať a čínske veľvyslanectvo na žiadosť o vyjadrenie bezprostredne nereagovalo.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO