Válka na Ukrajině ONLINE: Česko podporuje Rutteho kandidaturu na post šéfa NATO, uvedl Lipavský

Ruský útok vážně poškodil tři ukrajinské tepelné elektrárny, uvedl provozovatel

Ruský vzdušný úder vážně poškodil tři ukrajinské tepelné elektrárny, uvedl jejich provozovatel, firma DTEK. Ukrajinský ministr energetiky Herman Haluščenko předtím uvedl, že napadena byla zařízení na výrobu a přenos elektřiny v Poltavské, Kirovohradské, Záporožské, Lvovské, Ivano-Frankivské a Vinnycké oblasti.

„Další mimořádně těžká noc pro ukrajinský energetický sektor. Nepřítel ostřeloval tři naše tepelné elektrárny. Zařízení byla vážně poškozena. Energetici v současné době pracují na odstranění následků útoku,“ uvedla společnost DTEK na síti Telegram.

Zajímavost :  Bratislavský paradox? Ľudia nemajú kde parkovať, no na garáže nech sa pozerá sused

Za posledního půldruhého měsíce jde podle ní už o pátý rozsáhlý útok na její energetická zařízení. Firma neupřesnila, jaké elektrárny se staly terčem ruských útoků v noci na dnešek, podle ruskojazyčného serveru BBC je ale na základě zpráv z upozornění a sociálních sítí pravděpodobné, že jednou z nich je zařízení v Dobrotviru. Jde o největší elektrárnu v západoukrajinské Lvovské oblasti.

Zajímavost :  RegioJet nakoupí nové elektrické vlaky za 3,5 miliardy. Vyrobí je plzeňská Škodovka

„Následky se objasňují. Energetici už pracují na jejich odstranění,“ uvedl Haluščenko v prohlášení, které zveřejnilo jeho ministerstvo. Dodal, že lidé by měli šetřit elektřinou.

Zdroj Zde