Bílý dům staví překážky bankovním službám pro kryptoměny v USA

Návrh zákona, který měl umožnit americkým bankám nabízet služby spojené s kryptoměnami, narazil na silný odpor z Bílého domu (USA), což může výrazně zkomplikovat budoucí integraci kryptoslužeb do bankovního sektoru.

USA a Bidenova administrativa proti kryptoměnám

Sněmovna reprezentantů USA schválila návrh zákona, která by umožnila bankám poskytovat služby spojené s úschovou kryptoměn. Republikány vedený pokus však narazil na odpor ze strany demokraty vedeného Bílého domu. Administrativa prezidenta Joe Bidena vyjádřila úmysl vetovat tento návrh, pokud by prošel i Senátem.

Rezoluce H.J. Res. 109 byla diskutována ve Sněmovně reprezentantů a hlasování se uskutečnilo ve středu, kde zákon prošel, ale pouze s podporou 55 % hlasů. Za návrh hlasovali všichni republikáni (207) a 26 demokratů.

Zajímavost :  Polarizácia spoločnosti po útoku. Dajú sa upokojiť vyhrotené emócie?

Podle Bílého domu by přijetí tohoto návrhu zákona narušilo práci Komise pro cenné papíry a burzu, která se snaží chránit investory na trzích s kryptoměnami a zároveň chránit širší finanční systém. „Pokud by prezidentovi byla předložena H.J. Res. 109, vetuje ji,” uvedl úřad prezidenta.

SAB 121, norma, kterou republikáni chtějí zrušit, stanoví, že finanční instituce musí držet kryptoaktiva svých zákazníků na své bilanční sumě. Norma zvyšuje náklady a komplikuje nabídku těchto služeb. Podle jednoho z podporovatelů zákona, Mikea Flooda, SEC tuto normu zavedl bez konzultace s příslušnými federálními bankovními agenturami a obešel tak tradiční proces tvorby pravidel.

Předseda Výboru pro finanční služby, Patrick McHenry, uvedl, že tato rezoluce by umožnila spotřebitelům držet svá digitální aktiva nejbezpečnějším způsobem: prostřednictvím vysoce regulovaných bank a finančních institucí. Tento krok byl však nyní vážně ohrožen možným vetem prezidenta USA.

Zajímavost :  Orbánovi lidé stojí za nákupem evropské televize Euronews

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 849 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na Bidenovy kroky směrem ke kryptoměnám? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Prohlášení Bílého domu naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  POČASIE: Jasno až polojasno, postupne pribudnú mraky. Ojedinele môže aj pršať

Doporučujeme ke čtení také :