[Souhrn článků] + Ethereum přestalo být deflační po aktualizaci Dencun

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Ethereum přestalo být deflační po aktualizaci Dencun

Po nedávné aktualizaci Dencun se nabídka Etherea zvýšila a přestala být deflační, což je první takový případ od zavedení proof-of-stake modelu v září 2022. Ethereum prošlo významnými změnami po své poslední aktualizaci Dencun, která byla zavedena na hlavní síť před dvěma měsíci. Data od CryptoQuant ukazují, že celková nabídka Etherea se mírně zvýšila z 120 milionů na 120,1 milionu. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Cena bitcoinu zase klesá k 60 000 dolarů. Co je příčinou slabosti trhu?

Cena bitcoinu se opětovně stahuje ke klíčovému supportu, který se nachází kolem 60 000 dolarů. Po agresivním cenovém růstu z přelomu týdne, toho už tak moc nezbylo. Dokud je však bitcoin nad touto sledovanou úrovní, pořád počítáme spíše s pokračováním v trendu. Ačkoliv je na trhu jednoznačně panuje nezanedbatelná nejistota.

8.5.2024 Přehled trhu: Warren Buffett prodal více jak 100 milionů akcií Apple. Bitcoin zpátky u 64 000 USD a zlato znovu roste

Zajímavost :  Prokurátorov z kauzy Kuciak vyštval Žilinka. Nevôľu pracovať pod ním avizovali vopred

Akciové trhy se zvedají v reakci na klesající dolarový index a výnosy amerických státních dluhopisů. Warren Buffett prodával za poslední kvartál přes 13 procent pozice ve společnosti Apple. Bitcoin se dostává nad 63 500 USD. Budou pokračovat výprodeje na drahých kovech?

Trhy pod lupou: Jestřábí obrat Fedu nenastal, jakou investiční strategii zvolit? Apple plánuje zpětné odkupy za 110 miliard dolarů

Hlavní událostí týdne se stalo zasedání amerického Fedu, které jen prodloužilo a zkomplikovalo ekonomickou zápletku. Dění okolo Fedu již připomíná nekonečně dlouhý seriál plný zvratů, za které by se nemusel stydět ani leckterý scénárista z Netflixu.

Zlato, bitcoin a akcie pod tlakem vyšších úrokových sazeb: Zvládnou trhy růst do léta?

V dalším streamu vás Jaroslav Jarolím provede cenovými grafy. Zaměříme se na klasicky na bitcoin, altcoiny a akciové trhy. Nezapomeneme na zlato a jiné drahé kovy. Podíváme se i na čínské a technologické akcie. Případně i na těžaře zlata.

Kryptoměny a kryptofirmy

Příliv bitcoinů na burzy klesl na desetiletá minima

Bitcoinové burzy zaznamenávají takové denní přílivy, které jsou spíše spojeny s cenami BTC pod 1 000 USD.

Fond GBTC společnosti Grayscale zaznamenal po čtyřech měsících první příliv kapitálu

Fond GBTC zaznamenal příliv kapitálu ve dvou po sobě jdoucích dnech. Celkový příliv tak dosáhl 66,9 milionu dolarů.

Zajímavost :  Ako sme sa dostali k atentátu na Roberta Fica? Akým smerom vykročiť? (komentár šéfredaktorky)

Dominik Stroukal: Bitcoin není jen pro boomery, jako jediný tady s námi zůstane…

Na kryptoměnové konferenci CryptoByte 2024 zazněla otázka moderátorky: „Začíná být Bitcoin pasé?“ Odpověď Dominika Stroukala zněla takto: „No, spíš ne. Mladí hledají alternativy v memecoinech… starý věci jako Bitcoin jsou pro ně pro boomery.

Proč se Warren Buffett zbavil více než sta milionů akcií společnosti Apple?

Podle zveřejněné čtvrtletní finanční zprávy prodala společnost Berkshire Hathaway cca 13 procent svých akcií společnosti Apple. Jedná se o zhruba 115 milionů kusů akcií.

Propadne se opět cena bitcoinu pod 60 000 USD?

Kurz ceny bitcoinu se v pátek odrazil a během víkendu stále slušně rostl. V pondělí ráno na chvilku dokonce překonal 65 000 USD, ale od té doby zase spíše klesá. Technické ukazatele avizují příchod korekce. Velká část držitelů bitcoinu prodává a realizuje svoje zisky.

Bitcoin „silný jako vždy“ a 200denní klouzavý průměr na rekordních hodnotách

Dlouhodobé trendové ukazatele Bitcoinu (200denní a 200týdenní klouzavý průměr) jsou na historicky nejvyšších úrovních. Anthony Pompliano tvrdí, že BTC je “tak silný jako nikdy předtím”.

Fidelity: Bitcoin může v blízké době vystřelit na sto tisíc dolarů

Volatilita Bitcoinu klesla na minima, což historicky předznamenalo období velkého nárustu ceny. Bude se historie opakovat?

Zajímavost :  SME Minúta: Prezidentka Čaputová pricestovala do Kyjeva na rozlúčkovú návštevu Ukrajiny

Warren Buffett investoval 40 % svého potrfolia do Applu. Měli byste taky?

Warren Buffett obvykle nesází na jednu kartu. Většina z přibližně 40 akcií v jeho portfoliu Berkshire Hathaway tvoří méně než 1 % celkových investic společnosti.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO