Analytik: Altcoiny se před letním bullrunem ještě propadnou

Podle hlavního výzkumného analytika společnosti Nansen by strmý růst altcoinů nejprve vyžadoval, aby se bitcoin vymanil ze současného pásma.

Když pomineme Bitcoin, kryptoměnový trh by podle analytiků mohl v červnu najít své lokální dno, což by znamenalo začátek dalšího býčího cyklu pro altcoiny.

Dno už v červnu

Podle populárního kryptoanalytika Rekt Capital by altcoiny mohly najít své lokální cenové dno přibližně na začátku června.

Trh s altcoiny dostal v uplynulém měsíci pořádně zabrat. Jejich tržní kapitalizace, vyjma 10 největších kryptoměn, klesla během předchozího měsíce o více než 21 % na 265 miliard USD.

Navzdory měsíčnímu propadu kapitalizace stále narostla o více než 24 % od začátku roku a o více než 167 % za poslední rok. Sentiment okolo altcoinů historicky koreluje s cenou bitcoinu. Podle Alexe Onufriychuka, blockchainového poradce v Qubic Labs Accelerator, by altcoiny mohly najít své lokální dno kolem června, jelikož nálada na trhu a cena Bitcoinu zůstávají utlumeny klesajícím přílivem prostředků ze spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF) na Bitcoin ve Spojených státech.

Existuje možnost, že alty by do června mohly najít své lokální dno kvůli nedostatku nové likvidity ze strany Bitcoin ETF v USA a Hongkongu. To naznačuje, že období konsolidace se může prodloužit.

Alex Onufriychuk

Nanses: Breakout na Bitcoinu zažehne Altcoin Season

Podle analytičky Aurelie Barthereové je altcoinový bullrun podmíněn prolomením ceny bitcoinu směrem vzhůru. Altcoiny jsou úspěšné, když jsou kryptoměnový investoři pozitivně naladění. Od poloviny března je však sentiment mezi investory spíše negativní. Altcoiny mají větší volatilitu, když cena BTC konsoliduje kolem 20denního exponenciálního klouzavého průměru. Pro altcoinovou rally je potřeba aby cena bitcoinu prolomila výše a obnovila rostoucí trend.

Zajímavost :  Čo vám ušlo z V politike: Slovensko potrebuje zmeny, budeme meniť zákony, tvrdí Danko. KDH je pripravené na stretnutie s ktoroukoľvek stranou

Cena BTC zaznamenává nižší maxima od března, grafy však naznačují formování tzv. býčí vlajky. I kdyby altcoiny lokální dno kolem června našly, bull run to nutně znamenat nemusí. K tomu jsou potřebné další zásadní změny, jako jsou zvýšené investice a příznivý vývoj regulací.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO