Do kryptoměnových firem tečou miliardy dolarů měsíčně

Býčí trh se projevuje nejen na růstu ceny kryptoměn, ale i trendy vyhledávání na internetu, bujarými články v masmédiích nebo zájmem investorů o podíly v kryptoměnových společnostech. A právě do nich již druhý měsíc v řadě nalili více než miliardu USD. A nebojí se ani startupů v rané fázi vývoje.

Rizikový kapitál (venture capital) za duben investoval do kryptoměnových projektů finanční prostředky ve výši 1,02 miliardy USD. Celkem se uzavřelo 161 obchodů. Za březen proběhlo dokonce 186 investic ve výši 1,09 miliardy USD. Dva po sobě jdoucí měsíce s investicemi vyššími než miliarda dolarů jsme tu měli naposledy v říjnu 2022.

Prostředky putovaly nejen do již bežících projektů, ale i do kryptoměnových startupů v rané fázi. Za letošní rok se do nich již nalilo 3,67 miliardy dolarů (celkem 604 projektů). Tempo tedy naznačuje letošní možné překonání výsledku roku 2023 (celkem 9,3 miliardy USD).

Zajímavost :  Borila sa s nezáujmom, bola terčom vtipov. Aký je príbeh žilinského postupu?

První čtvrtletí vykazuje prudký nárůst financování

Míra financování kryptoměnových firem v první čtvrtletí vykazuje prudký růst a prolomila tak dvouletý sestupný trend. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku došlo k navýšení financování o 29 % a 68 % zaznamenal nárůst počtu podpořených projektů. Pro potvrzení změny trendu bude potřeba pokračování v růstu i ve druhém čtvrtletí, ale podle dubnových čísel se zatím zdá být vše na dobré cestě.

Dominují firmy spojené s infrastrukturou

Samozřejmě i odvětví kryptoměn se dělí na další oblasti. Nejvíce investic získaly společnosti spojené s tvorbou infrastruktury. Následovaly projekty spojené s Web3, NFT nebo herním průmyslem. Třetí nejvýznamnější balík putoval do oblasti projektů spojených s obchodováním a investicemi.

Zajímavost :  KDH: Fico sa snaží opäť použiť súkromné zdroje ľudí. Ak vláda siahne na peniaze v druhom pilieri, dostane to do ulíc desaťtisíce ľudí, tvrdí Šimečka

Z geografického hlediska zůstaly dominantní Spojené státy, přičemž americké startupy získaly 37,3 % všech obchodů a dostaly 42,9 % investovaného kapitálu. Následoval Singapur s 10,8 % z celkového počtu obchodů, zatímco Spojené království mělo 10,2 %, Švýcarsko 3,5 % a Hongkong 3,2 %.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  5 analytiků diskutuje o dalších krocích Fedu a Powella, Data o CPI vykazují známky ochlazení

Doporučujeme ke čtení také :