Ranní check: Věřitelé Sberbank se nehlásí ke svým penězům, PPF koupila poskytovatele internetu

Dobré ráno! Je 131. den roku, svátek má Blažena. V tento den před třiceti lety se Nelson Mandela stal prvním černošským prezidentem Jihoafrické republiky.

Podívejte se na přehled nejdůležitějších událostí uplynulých hodin.

PPF kupuje dalšího poskytovatele internetu. Doplní miliardové investice Cetinu do optické sítě

Telekomunikační operátor Cetin spadající do skupiny PPF podle informací e15 koupil dalšího malého konkurenta. Od podnikatelů Miroslava Holuba a Martina Richtarika získal poskytovatele internetu M.Net Studénka působícího na Ostravsku. M.Net má v několika obcích v blízkosti Ostravy vlastní optickou síť. V asi padesáti dalších obcích poskytuje internetové připojení skrze bezdrátovou technologii. Vedle toho nabízí IPTV, volání přes internet (VoIP) a přeprodává velkoobchodní nabídku připojení skrze technologii DSL.    

Ministrem pro vědu bude Ženíšek. Langšádlovou by zkušený politik mohl nahradit příští týden

Ministrem pro vědu, výzkum a inovace se pravděpodobně stane dosavadní šéf sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek. Širší vedení TOP 09 ve čtvrtek schválilo jeho nominaci do funkce. Dosavadní šéfku resortu Helenu Langšádlovou by Ženíšek mohl nahradit příští týden. Politik TOP 09 v úterý řekl, že by za své priority považoval rozpočet pro vědu a chystaný zákon, který by měl reformovat transfer technologií.     

Zajímavost :  Sedm statečných amerických akcií táhlo americké burzy. Platí to ještě?

Warner Bros. Discovery trpce zklamal investory. Mediální gigant přitom přilákal více předplatitelů

Mediální gigant Warner Bros. Discovery neprožil ideální vstup do nového roku. Od ledna do března utržil méně a ztrátu krotil pomaleji, než se očekávalo. Ani nárůst počtu předplatitelů ve streamingovém byznysu tak neodvrátil pokles akcií „Warnerů“ před otevřením americké burzy o jednotky procent v době přípravy tohoto článku. Místo toho se dočkal lehce posměšných komentářů na sítích typu: „Už ani Batman WBD nezachrání.“

Zajímavost :  Náhradní výživné od státu: Podmínky, výplata a jak podat žádost

Spící miliardy ve Sberbank. Téměř polovina věřitelů se nehlásí k penězům, zasáhl soud

Takřka polovina věřitelů padlé Sberbank ještě ani do počátku letošního května nezažádala o výplatu svých peněz. Svědčí o tom zatím poslední údaj insolvenční správkyně zkrachovalé banky, podle něhož takřka sedm tisíc z celkem více než patnácti tisíc věřitelů dosud neprojevilo zájem o své peníze. Na stole tak stále zůstává přes čtyři miliardy „zapomenutých“ peněz, které marně čekají na svého majitele. Insolvenční správkyně Sberbank proto začátkem května znovu požádala o prodloužení lhůty k výplatě peněz.

VIDEO: Rozhovor e15 s generálním ředitelem České televize Janem Součkem

Video placeholde

Rozhovor s generálním ředitelem ČT Janem Součkem pro FLOW • e15

Stane se dnes:

  • V Praze odstartuje mistrovství světa v ledním hokeji. Český tým večer odehraje svůj první zápas na turnaji proti Finsku. 
  • Tuzemský Úřad práce zveřejní údaje o vývoji nezaměstnanosti za duben.
  • Představenstvo Agrární komory ČR bude rozhodovat o pořádání dalších protestních akcí. 
  • Očekává se, že polský premiér Donald Tusk oznámí změny ve složení své vlády.
Zajímavost :  Ramsay vidí niekoľko príčin prehry Slovákov, Nemci hovoria o dôležitej výhre

Zdroj Zde